מי אנחנו?

בכל מקום ובכל זמן... אצלכם, עכשיו בבית

תוכניות CBTEAM לעזרה עצמית של CBTEAMATHOME נכתבו על ידי מומחים בתחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT). 

 

החזון של CBTEAMATHOME הוא להביא לכל אחד ואחת מכם עזרה מיידית לחרדה, טורדנות כפייתית (OCD), טיקים, התקפי חרדה, חרדה חברתית, קושי בויסות רגשי, והפרעת קשב וריכוז (ADHD). בעזרת תוכניות CBTEAM תוכלו להתחיל לעזור לעצמכם כאן ועכשיו. 

 

 

תוכניות CBTEAM של CBTEAMATHOME בנויות מ-12 שבועות שבהם לומדים ומתרגלים באופן עצמאי, ידע ושיטות CBT לטיפול בבעיה ספציפית לדוגמה, חרדה, טיקים, OCD וכדומה. 

  

פיתוח מיומנות פסיכולוגית היא תפיסה מרכזית בCBTEAMATHOME. ילדים והורים, מתבגרים ומבוגרים מפתחים מיומנויות בבחירת שיטות קוגניטיביות והתנהגותיות ויישומן באופן גמיש ויעיל

 

 סרטוני וידאו לתרגולאנימציה

 מידע פסיכו-חינוכי 

בתוכניות לילדים יש גם משחקים

 

סוגי תוכניות CBTEAM של CBTEAMATHOME

 

1. תוכניות לילדים והורים להתמודדות עם: חרדות ופחדים של ילדים, חרדה חברתית, טורדנות כפייתית (OCD), טיקים וטורט, קשיים בוויסות הרגשי, התפרצויות זעם ובעיות התנהגות. התוכניות לילדים נעזרות בהורים. בכל תוכנית, להדרכת הורים יש מקום מרכזי. ההורים מקבלים הדרכה ומתרגלים את השיטות עם הילדים. בדרך זו, השיטות הנלמדות והמתורגלות הופכות להיות חלק "מהשפה", החינוך והתקשורת בבית. מחקרים רבים הראו שהדרכת הורים עוזרת לשמר את ההישגים לאורך הזמן. הורים לומדים לווסת ולנהל את רגשותיהם והתנהגותם, לומדים ומאמנים בשיטות ועוזרים לילדיהם ללמוד לתרגל את השיטות ולהשתמש בהן.     


2.  תוכניות לעזרה עצמית למתבגרים ומבוגרים להתמודדות עם: חרדה חברתית, התקפי חרדה, חרדת טיסה, טורדנות כפייתית (OCD), טיקים וטורט, חרדות דאגות לחצים ומצבי רוח. 

  

 

מה כוללות תוכניות CBTEAM לעזרה עצמית? 

 

ישנן תכניות שונות באתר, כשכל תוכנית CBTEAM הנה ייחודית וממוקדת בבעיה ספציפית. 

  1. מידע ושיטות המועברות באמצעות סרטונים, אנימציה וקטעי שמע 
  2. שאלונים להערכה (למשל, בודקים את סוגי הפחדים או הטורדנות של ילדים) 
  3. טבלאות תרגול ומעקב 
  4. דפי מידע 
  5. דפי עבודה 

ההחלטה אם לבחור בתוכנית CBTEAM לעזרה עצמית או בטיפול CBT בקליניקה או ביישום וידאו כמו ZOOM עם מטפל/ת מהצוות שלנו, צריכה להתבסס על חומרת הסימפטומים. אם הסימפטומים הם מתמשכים ומפריעים לתפקוד ולפעילויות יומיומית, ומשפיעים על מצב הרוח, אכילה או שינה, כדאי לשקול טיפול בקליניקה. 

 

טיפול CBT עם  מטפל או מטפלת אישית שמלווה אתכם בעוד אתם נעזרים בתוכנית כולל:

  • אינטייק (הערכה)
  • תוכנית CBTEAM לעזרה עצמית באינטרנט
  • טיפול פנים אל פנים (ביישום וידאו או בקליניקה) 
  • ליווי ותמיכה בעבודה שלכם עם תוכנית CBTEAM בין הפגישות הטיפוליות  

האתר מאובטח על מנת לשמור על פרטיותכם.

 

הנכם מוזמנים להצטרף לתוכניות CBTEAM באינטרנט של - CBTEAMATHOME, הרשמו והתחילו להרגיש יותר טוב.   

 

 

 

מה זה טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT)?

CBT הוא טיפול ממוקד שכולל ידע ושיטות להתמודדות עם חרדה, קשיי ויסות, OCD וכדומה. זהו טיפול מבוסס ראיות, שנמצא יעיל מאוד במגוון קשיים של ילדים, מתבגרים ומבוגרים בעשרות אלפי מחקרים שנערכו ברחבי העולם. (לדוגמה, רק חלק קטן מאוד מאלפי מחקרים: Foa 2005; Farchione 2012; Rapee 2010; Compton 2010; Barlow  2000; Williams 2010).  לא רק זאת, התקדמות הטכנולוגיה מאפשרת הצצה לתוך המוח, ומחקרי הדמיה מוחית הראו שבעקבות-CBT נראים שינויים במסלולים שונים במוח הקשורים לשיפור ברגש ובתפקוד (למשל, Paquette ועמיתים, 2003; Nakao ועמיתים, 2005). 
   

בבסיסו של CBT נמצאת התיאוריה שהדרך שאנשים מפרשים את המצב, היא שמעוררת אנשים להרגיש ולהגיב בדרך זו או אחרת. אם נשנה את החשיבה ואת דפוסי ההתמודדות שלנו נוכל לשפר את הרגשתנו. למעשה, עמדה זו מושרשת בתפיסה עתיקת יומין שמקורותיה בפילוסופיה ובמקרא:

אפיקטטוס: "איננו מופרעים על ידי אירועים אלא על ידי ההשקפות שיש לנו עליהם" (55-135 לספירה).
"אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך. ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות" (רבי נחמן מברסלב).
וינסנט ואן גוך: "בל נשכח שהרגשות הקטנים שלנו הם הקברניטים הגדולים של חיינו ואנו מצייתים להם מבלי להיות מודעים לכך" (1853-1890).
"מקום שהמחשבה של אדם מגעת- שם הוא כולו" (בעש"ט).
"אם ברצונך לשמח את רעיך, האמן בחמלה. אם ברצונך לשמח את עצמך, האמן בחמלה" (הדלאי למה ה-14).

 

אני רוצה לשמוע עוד או לקביעת פגישת טיפול או התייעצות, מלאו פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם‏

לילך
רחמים
CBTeamAtHome
פסיכולוגיה
גנסין 22
גבעתיים
, גוש דן
ישראל
+ 3 5230383