073-7576833

המלצות

אם לילד בן 11 שסיים תכנית לנהל את הטיקים: אני הייתי יותר מודאגת מהבן שלי מענין הטיקים. חששתי שזה יהפוך לתסמונת טורט ובעתיד ישפיע עליו מבחינה חברתית. עשיתי הרבה בירורים על טיפולים אפשריים והתכוונתי להוציא הרבה כסף וזמן על טיפולים וההשתתפות בתוכנית האינטרנטית בעזרה עצמית חסכה לי את זה. קודם כל, CBIT באינטרנט מתמקד בלתת כלים לטיפול בבעיה עצמה, זה הצריך ממני ומהבן שלי מינימום זמן ומקסימום נוחות כי כל המפגשים התבצעו באינטרנט. היינו מאוד ממושמעים בביצוע המטלות וזה הוכיח את עצמו ובאופן אישי רווח לי מאוד שההצלחה היא גדולה ושהטיפול כמעט הכחיד לגמרי את הטיקים. אני חושבת שהבן שלי הבין שהטיקים עלולים להשפיע על מצבו בעתיד והיה טיק שמאוד הכאיב לו פיזית וטיקים אחרים שהיה עסוק בלהסוות אותם בכל מיני דרכים. גם עצם העובדה שחל שיפור אדיר בטיקים בעקבות ובזכות התוכנית, מאוד תורמת לתחושת הצלחה. יש קשר ישיר בין מידת ההשקעה וההתמדה לבין התוצאות בשטח. גם אם בעתיד תהיה נסיגה, הבן שלי יודע שזה בידיו לטפל ולשפר את המצב.

תודה ענקית לכולכם!!! אני ממש מרוצה מהטיפול שהיה קצר, קולע והצריך מינימום של משאבים מבחינתי (בעיקר זמן וכסף) יחסית לאלטרנטיבות שגם לא בטוח היו מביאות לתוצאות. אשמח להמליץ בכל דרך אפשרית. הטבלה של הטיפים של תגובות מתחרות לטיקים מעולה! בהתחלה ניסינו לשבור את הראש לבד איזו תגובה מתחרה אפשרית, וכשראינו שמה שרשום בטבלה קולע בדיוק, זה מאוד עזר.

 

הורים לילד בן 8 שסיים תכנית לנהל את הטיקים: אנו הורים לילד בן 8, שיש לו מגוון טיקים מוטוריים וקוליים, מגיל מאד צעיר. פנינו לטיפול לאחר החמרה בטיקים, אשר הפריעה לנו מאד, ומכיוון שרצינו למצוא חלופה לתרופות, שלהן יש כידוע תופעות לוואי לא פשוטות. למרות גילו הצעיר, הצלחנו לרתום אותו לטיפול בעזרת הסברים, עידוד ופרסים קטנים. כבר מתחילת הטיפול, הודות להסברים וההדרכה שהוא כולל, הרגשתנו השתפרה, מעצם העובדה שהבנו טוב יותר את הבעיה ואת התהליך לפתרונה. הרגשנו לכל אורך הדרך שיש מגמת שיפור. עד לתום הטיפול ובמהלך החודשים שאחריו אכן חל שיפור משמעותי מאד במצב הטיקים.

חשוב מכך - קיבלנו, גם אנו וגם בננו, כלים להתמודדות וביטחון בכך שאיננו חסרי אונים מול הטיקים. כעת אנו יכולים לנהל את הטיקים, במקום שהם ינהלו אותנו.  

אנו מודים מאד ללילך ואסנת ולחברי הצוות - הילה ונתנאל, ומחזקים את ידיהם בהמשך המחקר והטיפולים!

 

אם לילד בן 12 שסיים תכנית לנהל את הטיקיםלילך והצוות המקסים, אין לנו מילים להודות לכם על העזרה שבאה בדיוק בזמן ומקום. לבן שלנו יש טיקים כבר מגיל 6.5. אי היכולת שלנו לעזור לו והחוסר במידע על טיפול בטיקים הקשה עלינו ריגשי.  נוצר אצלנו שנים סוד בבית עם הילדים ועם הילד (והרי אומרים שלא כדי להעיר לילד על הטיקים וכו'.. ). סחבנו בלב תחושות והרגשנו שאין מושיע עד שנתקלנו בתוכנית לניהול טיקים. מהרגע שקבלנו את התוכנית והליווי, הדיבור על הטיקים בבית הפך לגיטימי. בנוסף, העבודה שלי עם הילד בתכנית העניקה לי זמן איכות עם הבן שלי. כל ערב עבדנו ביחד!!! (חשוב לציין את ה"ביחד"). חיזקנו אחד את השני. היו לנו שיחות נפש והמון סימפטיה למצב. התחברתי לילד בלי פחד כי ידעתי שיש משהו שיכול לשנות את המצב לטובה, והאמת שהיתה לנו תקופה מיוחדת ביחד. הוא דיבר על הטיקים ואני יכולתי סוף סוף להיות איתו במקום הזה, שלפני כן פחדתי להיות בו. התוכנית CBIT באינטרנט נתנה לנו הרבה תיקווה ועם הליווי של לילך והצוות המקסים שלה, הרגשו שנצליח. ואכן זה הצליח להוריד משמעותית את הטיקים!  שיטת cbit היא שיטה שלא רק נותנת להיפתח עם הילד אלה גם נותנת כלים מעשיים שבסוף הוכיחו שגם עבדו!! אני ממליצה בחום מכל הבחינות ובהצלחה לצוות  המיוחד, בעזרתם לעוד הרבה ילדים והורים במצב הזה. אוהבים משפחת א. 

 

 

 

 

לקבלת מידע או לקביעת פגישת טיפול או התייעצות, מלאו פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם‏

לילך
רחמים
CBTeamAtHome
פסיכולוגיה
גנסין 22
גבעתיים
, גוש דן
ישראל
+972 73 7576833