CBT בעזרה עצמית אונליין

 

מהפיכה בתחום הטיפול הפסיכולוגי בישראל: CBT בעזרה עצמית אונליין למתבגרים ומבוגרים ולילדים והורים 

 

קופות החולים, חברות פרטיות ומוסדות ממשלתיים עוברות בעשורים האחרונים לשירותים דיגיטליים. המדיה הדיגיטלית מאפשרת להזמין תורים, לאסוף מרשמים, תוצאות מעבדה וגם לתת טיפול רפואי ופסיכולוגי אינטרנטי לאנשים עם מוגבלויות. 

 

האם טיפול פסיכולוגי יכול להתקיים באינטרנט?

עולם של אפשרויות טיפול באינטרנט התפתח ב-15 השנים האחרונות באירופה, אוסטרליה ובארה"ב וכעת גם בישראל בעזרת האתר CBTeam at Home. האתר נוסד על-ידי ד"ר לילך רחמים, פסיכולוגית קלינית רפואית מדריכה בעלת וותק של 20 שנות ניסיון טיפול. מטרת האתר היא לעזור לילדים והורים, מתבגרים ובוגרים, להתגבר על קשיים רגשיים, להפחית סטיגמות ועלויות ולהגביר נגישות לתכניות טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (Cognitive Behavioral Therapy- CBT באינטרנט: (Internet Based CBT (ICBT . מדובר במהפכה בתחום הטיפול הפסיכולוגי. 

 

הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי הפסיכודינאמי, הפסיכואנליטי, מתנהל בתוך חדר שבו המטפל והמטופל יושבים פנים אל פנים. באופן אידיאלי המטפל מתאים למטופל תכנית טיפול והם נפגשים אחת לשבוע או יותר כשהטיפול על-פי רוב נמשך לאורך תקופה ארוכה, לעיתים תקופה לא מוגבלת.

לצד היתרונות הרבים והחשובים בטיפול פנים אל פנים ישנם חסרונות שפונים וספקי שירות כגון קופות החולים אינם מצליחים לגשר עליהם:

1. מטפלים רבים נצמדים לדרך טיפול אחת ואינם מומחים בכל השיטות;

2. פונים רבים אינם בקיאים בדרך הטיפול שמתאימה לבעיה שלהם ובאופן טבעי אינם יודעים למי ולאן לפנות;

3. פונים רבים מתקשים להגיע למטפלים מומחים בטיפול בבעיה שאתה הם מתמודדים בשל חוסר נגישות למידע, מרחק;

4. טיפול פסיכולוגי יקר והתורים למרפאות הציבוריות ארוכים וממושכים. גם משהתפנה מקום, לא בהכרח יקבל הפונה את הטיפול המתאים לבעיה. בין היתר  מאחר והמטפל הספציפי ששעה במשבצת התפנתה ביומנו אינו בהכרח בקי בטיפול בבעיה הספציפית שעצה מתמודד הפונה. 

 

הסקרים מראים ש-50 אחוז מאוכלוסיית הבוגרים שזקוקה לטיפול פסיכולוגי לא מגיע אליו מסיבות שונות ביניהן עלויות, נגישות והיעדר מטפלים מומחים. 25 אחוז מהבעיות ניתנות לפתרונות קצרי מועד ולפתרון בעזרה עצמית. הטיפול באינטרנט אינו בהכרח מחליף את הטיפול הקלאסי הפסיכואנליטי או הדינאמי. חשוב להדגיש שמדובר בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא מטבעו טיפול מובנה שנותן מידע על הבעיה ומלמד ושיטות להתמודדות עם חשיבה אוטומטית, רגשות ותגובות גופניות, ולכן קל יותר לתרגם אותו למדיה הדיגיטלית. CBT בעזרה עצמית יכול להשתלב בד בבד עם טיפול פנים אל פנים, לקצר את משך הטיפול ולחסוך בעלויות ובזמן.

 

בית-ספר דיגיטאלי להורים:

הסקרים מראים ש 80 אחוז מהילדים שזקוקים לטיפול פסיכולוגי אינם מקבלים טיפול. חלק גדול מהילדים סובלים ממצוקה קלה עד בינונית שהוריהם, בעזרת הנחיה מקצועית, יכולים להקל עליה באופן מהיר וחסכוני. הורים רבים מתמודדים עם קשיים כגון חרדות ופחדים של ילדים, התפרצויות כעס וזעם, אנקופרזיס, חרדה חברתית, טיקים ועומדים מולם אובדי עיצות. בדיוק לשם כך באתר CBTEAMATHOME יצרנו תכניות לילדים בעזרת הורים לקשיים שכיחים הרבה יותר ממה שנהוג לחשוב. הידע שהאתר מנגיש פתוח ונגיש לכל הורה ללא עלות. למשל, ידע על השלכות של טראומה, מהן הסיבות לחרדה וכיצד לטפל בה, כיצד להתמודד עם מוות במשפחה ועוד. סוגיות שהורים רבים מתמודדים עמן ומתקשים להגיע למידע מקצועי ואמין. התכניות הייעודיות לעזרה עצמית מונגשות במחיר נמוך משמעותית. באופן זה, הורים יכולים לעזור לילדיהם, לספוג ידע מקצועי ואמין וללמוד שיטות וכלים יעילים.

 

האתר CBTeam at Home מספק טיפול קוגניטיביהתנהגותי (CBT)  במספר דרכים:

 1. טיפול בעזרה עצמית בעזרת תוכנה ממוחשבת. מדובר בצורה מודרנית של מדריך טיפול עצמי מונחה/מודרך. מדריכים לעזרה עצמית שהופיעו קודם כספר, כמו למשל, "די לאובססיה", "בוחרים להרגיש טוב", פינו את מקומם לתכנית אינטרנטית. כל תכנית טיפול CBT אינטרנטית לעזרה עצמית מורכבת מיחידות, כשהיחידות בנויות כמו מפגש טיפול עם מטפלת וירטואלית. בכל יחידה יש הנחיות כתובות, סרטוני וידאו להסברים והמחשה, קטעי שמע מוקלטים, דפי עבודה, תרשימים וטבלאות אינטראקטיביות, שבעזרתם מועבר מידע ושיטות פסיכולוגיות לבעיה הספציפית שלשם פתרונה נבנתה התכנית. התכניות הן תכניות ייעודיות, כלומר, כל תכנית נועדה להתמודדות עם בעיה מסוימת שטיפול CBT לעזרה עצמית באינטרנט הוכח כיעיל בהפחתה משמעותית של הסימפטומים של פונים שטופלו בשיטה זו בעבר, הן פנים אל פנים והן בעזרת תכניות לעזרה עצמית: טורדנות כפייתית או הפרעה אובססיבית קומפולסיבית (OCD), פוביות, חרדת טיסה, התקפי חרדה, התקפי פאניקה, פחדים וחרדות של ילדים, התקפי זעם והתפרצויות כעס, מצבי רוח, אנקופרזיס, אילמות סלקטיבית, חרדה חברתית והפרעות טיקים ותסמונת טורט. מדוע נבחרו דווקא הבעיות/הפרעות הללו? משום שהוכח במחקרים קליניים רבים, ביניהם מחקרים שרשומים באתר National Institute of Health (NIH) שהשוו באופן מקרי (מחקר רנדומלי) טיפול CBT לעומת טיפולים מסוגים אחרים, שהם שיפרו בצורה מובהקת סימפטומים של חרדה, העלו שליטה בדחפים ובהתנהגות, הפחיתו התנהגות כפייתית ואובססיות והביאו לשיפור משמעותי בשליטה בטיקים, דחפי אכילה, התקפי זעם והתפרצויות כעס.
 2. באתר CBTeam at Home החומר מוגש בתוכנה ולא בספר הוא מאפשר אינטראקציה והתאמה אישית לפונה. כך, פונה שבחר בתכנית עזרה עצמית עם ליווי יכול להיפגש עם המטפל פנים אל פנים בSKYPE- או בקליניקה להערכה ולשלב עזרה עצמית עם תמיכה בעזרת התכתבות ופגישות ב-SKYPE וכך להתאים את התכנית לעזרה עצמית כך שתהיה תפורה למידותיו ולקשיים הייחודיים לו.  
 3. טיפול פנים אל פנים בקליניקה או דרך SKYPE. קורות החיים המומחיות והניסיון מופיעים לצד תמונה של כל מטפל באתר וכך, ההתמחות של המטפל אינה נסתרת מהפונים. המטפלים שלנו נמצאים בקליניקות שלהם ברחבי הארץ על מנת להנגיש את הטיפול היעיל לפונים הרבים. אנו נפגשים לישיבות צוות ודנים בכל פונה, על מנת לתת את הטיפול היעיל ביותר.

למשל, תכנית CBT לעזרה עצמית בחרדה חברתית כוללת: אחד-עשר יחידות הבנויות כמפגשים וירטואליים. ביחידה ראשונה ניתנת פסיכואדוקציה- מידע על חרדה חברתית, הגורמים לה, מה משמר אותה ומהם הכלים והשיטות שעוזרים להתמודד אתה. ביחידות הבאות נלמדות ומתורגלות שיטות וכלים מסוג הרפיה, ניטור החרדה, שיטות קוגניטיביות והתנהגותיות להתמודדות עם חרדה והפחתת הסימפטומים, הדרכה ותרגול חשיפות הדרגתיות וחשיפות בדמיון ועבודה על שימור הישגים ותכנית המשך. היחידות מלוות בשאלוני הערכה עצמית לשם מעקב אחר התקדמות. המידע מונגש בעזרת סרטוני וידאו שבהם מצולמת ד"ר לילך רחמים שמעבירה את המידע השיטות והכלים, קטעי שמע, טקסט כתוב, איורים ודפי מידע שניתנים לשמירה, להורדה ולשליחה למטפל (בתכנית עם ליווי של מטפל).  לילדים בעזרת הורים תכניות מקבילות שבנויות מיחידות להורים ויחידות לילדים, בשפה מותאמת לילדים, סרטוני אנימציה וחוברות עבודה מאוירות לילדים.

  

למי מתאים CBT לעזרה עצמית?

 1. למבוגרים מעל גיל 18 עם חרדה, דאגות ומצבי רוח, OCD, הפרעות טיקים ותסמונת טורט, חרדה חברתית ודימוי עצמי נמוך, חרדת טיסה, התקפי פאניקה/חרדה.
 2. לילדים ומתבגרים (בעזרת ההורים) עם חרדות ופחדים, חרדה חברתית, טורדנות כפייתית (OCD), אלימות סלקטיבית, התפרצויות זעם וקשיים בוויסות רגשי, אנקופרזיס.   
 3. למי שעוצמת הסימפטומים/הפרעה היא קלה עד בינונית. אנו מאמינים, בהתאם לניסיון הקליני ולמחקר שאנשים יכולים לעזור לעצמם עם הכוונה, הנחיה והדרכה טובות ומקצועיות. כך, כאשר ניתן ידע מקצועי והדרכה צעד אחר צעד, יחידה אחר יחידה, אנשים יכולים לעזור לעצמם.
 4. לצד טיפול פנים אל פנים טיפול דינאמי או פסיכואנליטי. כך, הטיפול יכול להתקצר כשהתכנית לעזרה עצמית עוזרת להפחית סימפטומים בצורה יעילה ומהירה.

 

למי CBT לעזרה עצמית לא מתאים?

 1. למי שאובחן עם דיכאון קליני וסובל מחשיבה אובדנית.
 2. למי שהבעיה מפריעה בצורה משמעותית לתפקוד בחיי היומיום ונחשבת לבעיה ברמת חומרה גבוהה שמפריעה לתפקוד היומיומי, החברתי, התעסוקתי והאקדמי.
 3. מי שהמדיה הדיגיטלית לא מתאימה לו/ה.
 4. מי שאין לו/ה משמעת עצמית לעבוד ולתרגל בכוחות עצמו/ה.
 5. הפרעות פוסט-טראומטיות ואבל טראומטי.
 6. פסיכוזה ומניה-דיפרסיה.

אנו ממליצים על תהליך טיפולי שיפתח באבחון פנים אל פנים ויעזור לכם לבחור את התכנית המתאימה לכם. בתהליך ההערכה המטפל משיקולים קליניים עשוי לא להמליץ על תכנית לעזרה עצמית. אנו מייעצים לפנות לפסיכולוג פנים אל פנים אם את/ה או הילד/ה שלך סובלים מרמות גבוהות של מצוקה. ישנה חשיבות גבוהה וערך מוסף להערכה פנים אל פנים של מטפל מנוסה. 

 

נגישות וסודיות:

בעזרת האתר וצוות המטפלים של CBTeam at Home הטיפול נגיש מכל מקום ובכל זמן. זול משמעותית- תכנית טיפול ICBT בעזרה עצמית זולה משמעותית לעומת טיפול פנים אל פנים (עלות של טיפול פרטי פנים אל פנים נעה בין 5000 ל-6000 שקלים). הנגישות נובעת לא רק מהפחתה מהפכנית של המחיר, אלא גם מהעובדה שאפשר לגלוש לאתרים בכל שעה משעות היום והלילה ומכל מקום. בדרך זו טיפול CBT בעזרה עצמית מגיע לאנשים שבלעדיו לא יכולים היו להיעזר בטיפול לבעיה שמקשה עליהם. האתר שומר על הפרטיות שלכם ומאובטח ברמות אבטחה גבוהות.

 

בכל מקום ובכל זמן שנוח לכם אנחנו כאן בשבילכם. פנו כבר היום ל-CBTeam at Home והתחילו להרגיש טוב.   

תוכלו להשאיר גם פרטים ונחזור אליכם בהקדם בטלפון 03-5230383 או שילחו הודעה ל- cbteamathome@gmail.com

 

 

 

 

 

 https://www.cbteamathome.co.il/ הכל נשאר במשפחה משחק מלך הקורונה מאת נילי אהרונסון כהן פסיכולוגית קלינית בכירה  לחצו על הקובץ להורדת המשחק:   הכל נשאר במשפחה הוא משחק שיצרה נילי אהרונסון, פסיכולוגית קלינית שבאמצעותו ניתן לעבד חוויות ורגשות העולים בימים אלה, בהם הורים וילדים שוהים בבית רוב שעות היום. המשחק מאפשר לכל אחד להבין טוב יותר את רגשותיו וכן את המחשבות והרגשות של יתר בני המשפחה. שיתוף כזה ...
איך נרשמים? עומדים על סרגל הכלים, מסמנים תוכניות eamCBT לילדים והורים או מתבגרים/מבוגרים בוחרים את התוכנית שמתאימה לך, ולוחצים "להרשמה לתוכנית". 1. מסמנים את התוכנית שמתאימה לך 2. לוחצים "להרשמה לתוכנית"3. ממלאים את הפרטים שלכם כדי לפתוח חשבון אישי. מוודאים שהמייל שהזנתם כתוב בצורה מדויקת. למייל זה ישלח הקישור. 4. מאשרים שקראת את התקנון ולוחצים על ביצוע הזמנה 5. לוחצים על הקישור ומתחילים לעבוד עם ...
 https://www.cbteamathome.co.il/  תסמונת טורט (Tourette) והפרעת טיקים (TICS)מאת אסנת רחמים וד"ר לילך רחמים:מהם טיקים?טיקים הם תנועות קצרות, מהירות וחסרות מטרה, החוזרות על עצמן לסירוגין. רוב הילדים חווים את הטיקים כלא רצוניים, והופעתם של הטיקים מלווה לרוב בתחושה מקומית מציקה (כמו גרוד, גירוי, מתח או כאב) או בדחף כללי מציק- הרגשה "שאני חייב/ת לעשות את הטיק או שאיני שולט/ת בו". לרוב ישנה הקלה זמנית ל...
 מהפיכה בתחום הטיפול הפסיכולוגי בישראל: CBT בעזרה עצמית אונליין למתבגרים ומבוגרים ולילדים והורים  קופות החולים, חברות פרטיות ומוסדות ממשלתיים עוברות בעשורים האחרונים לשירותים דיגיטליים. המדיה הדיגיטלית מאפשרת להזמין תורים, לאסוף מרשמים, תוצאות מעבדה וגם לתת טיפול רפואי ופסיכולוגי אינטרנטי לאנשים עם מוגבלויות.  האם טיפול פסיכולוגי יכול להתקיים באינטרנט?עולם של אפשרויות טיפול באינטרנט התפתח ב-15 השנ...
 בריאות שלמה רשת א' סמדר טל בשיחה עם ד"ר לילך רחמים על הספר לגלות את הגן הנעלם ילדים בטיפול, על גמישות המח, על השפעות של טראומה ועל החלמה מטראומה בעזרת טיפול פסיכולוגי.     משפחה גרעינית גלי צה"ל אברי גלעד ושרון קנטור מראיינים את ד"ר לילך רחמים על טיפול בילדים בפעוטות וילדים בגיל הרך שסובלים מפוסטטראומה.    https://goo.gl/a8pDmi   הבינתחומי ורדיו תל אביב         כתבה בעיתון הארץ על הספר לגלות את ה...
טיפול בפוביות: פוביית נהיגה, פוביית קהל, דם, חרקים, גבהים, טיסה...  שילוב של טיפול עצמי מונחה באינטרנט עם טיפול פנים אל פנים לפוביה ספציפיתד"ר לילך רחמים חרדת (פוביית) נהיגה היא סוג של פוביה ספציפית. פוביה היא פחד מוגזם, לעיתים אף נתפס כלא הגיוני, עיקש ועוצמתי בעת חשיפה או לקראת חשיפה לגורם (מקום, מצב, חפץ) מסוים והימנעות ממנו כתוצאה מכך. ציפייה להתקלות בגורם הפובי והחשיפה לאותו גורם מעוררת פחד קי...
טיפול בטורדנות כפייתית (Obsessive Compulsive Disorder (OCD בילדים ומתבגריםמאת ד"ר לילך רחמים: https://www.cbteamathome.co.il/ לילדים, מתבגרים ומבוגרים יש לעיתים מחשבות ודאגות מטרידות, שמופיעות וחולפות. מחשבות מטרידות על סכנה, בריאות, ניקיון, הצלחה ואמונות טפלות. למשל, האם נעלתי את הדלת? האם השארתי את התנור דולק? האם העבודה שהגשתי כתובה היטב וללא טעויות? האם רחצתי את הידיים מספיק טוב? ועוד. לעיתים,...
 https://www.cbteamathome.co.il/טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) בילדים עם חרדה חברתית מאת ד"ר לילך רחמים:  ילדים עם חרדה חברתית מביעים חשש מפני האפשרות להיות מובך בפומבי, להידחות ולהתנהג בצורה שתגרום לאובדן הערכה ולדחייה על-ידי ילדים אחרים (על פי רוב קבוצת בני הגיל). רוב המצבים מעוררי החרדה הם בבית הספר או בגן הילדים ואחת הסיטואציות המאיימות ביותר היא שיחה עם בני גילם.מצבים מעוררי חרדה שכיחים הם: ל...
ניהול כעסים וטיפול CBT אינטרנטי בהתקפי זעם וקושי בויסות רגשי  מאת: ד"ר לילך רחמים, אוגוסט 2018   כעס ותסכול הם רגשות טבעיים ומועילים. הם עוזרים לנו לסמן גבולות ולשמור על עצמנו ועל יקירנו. כולנו מרגישים מדי פעם כעס ותסכול. יחד עם זאת, ישנם ילדים, מתבגרים ומבוגרים שמגיבים בכעס, תוקפנות ואף באלימות ביתר קלות, ומתקשים לנהל את רגשותיהם ולווסת את התנהגותם במצבים רבים. לדוגמא, ילד שמתפרץ באלימות כשילד אח...
הקדמה מאת פרופ' יורם יובל:ד"ר לילך רחמים הצליחה לעשות את הבלתי אפשרי כמעט- היא כתבה ספר חדשני ומעמיק על טיפול נפשי מבלי לשכוח את הנפש. באמצעות תיאורי מקרה מציאותיים וחיים היא חושפת את הרקע המדעי של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT) בילדים ובמתבגרים, והיא עושה זאת מבלי לאבד את הקסם ואת הסוד בתוך ים הפרטים והעובדות. טיפול נפשי הוא מטבעו תהליך אינטימי, מורכב וחמקמק בין שני אנשים, אישי וחד פעמי ממש כמו...
https://www.cbteamathome.co.il/ילדים באבל מאת ד"ר לילך רחמים:   פטירתו של אדם קרוב אינה דבר נדיר בחייהם של ילדים. כחמישה אחוז מהילדים מתחת לגיל 15 חווים אובדן מדמות משמעותית. פטירתו של אדם קרוב מהווה מצב חיים המציב בפני הורים, מחנכים ומטפלים שאלות ומשימות מורכבות. מבוגרים בסביבת הילד שואפים לגונן עליו ולמנוע מצוקה וכאב. כתוצאה מכך, פעמים רבות הם מנסים להימנע משיחה עם ילדים על רגשותיהם ומחשבותיהם ב...
 https://www.cbteamathome.co.il/דיכאון בילדים ומתבגריםמאת ד"ר לילך רחמים: גם ילדים ומתבגרים סובלים מדיכאון. דיכאון היא בעיה הניתנת לטיפול. היא מוגדרת כהפרעה כאשר הדיכאון הינו מתמשך ומפריע לתפקוד היומיומי של הילד. כל הילדים חשים עצובים לעיתים, אך ישנם ילדים שנראים עצובים, חסרי אונים וחסרי תקווה כמעט באופן קבוע, וסובלים מתסמינים שונים שהם מעבר למצב רוח שלילי רגיל, או מלנכוליה זמנית שמאפיינת תכופות א...
https://www.cbteamathome.co.il/ מאת ד"ר לילך רחמים, מרכז "חוסן" ע"ש כהן האריס מיסודה של העמותה לילדים בסיכון, בית הספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה המרכז הבינתחומי הרצליה.ומאת ד"ר איזבלה מירוצ'ניק, המרפאה לגיל הרך המרכז הרפואי זיו צפת, הפקולטה לרפואה אוניברסיטת בר-אילן.    Lilach.rachamim7@gmail.combellamir@zahav.net.il  תקצירילדים בגיל הרך סובלים מסימפטומים פוסט-טראומטיים בעקבות אירועים מאיימים כגון מ...
https://www.cbteamathome.co.il/ מבוגרים מתבגרים וילדים רבים חווים פחדים ודאגות לפני טיסה ובזמן הטיסה. פחדים מטיסה נעים על טווח, מחשש קל עד חרדה והימנעות מוחלטת מטיסה. פחד טיסה הינו שכיח למדי, אחרי הכול, רוב האנשים מרגישים יותר ביטחון על הקרקע ובמקומות בהם הם מרגישים שליטה. המטוס לעומת זאת הוא מקום סגור, שלא ניתן לצאת ממנו במהלך טיסה, ומנוהל על-ידי צוות לא מוכר (האם אפשר לסמוך?).הנה מעט נתונים סטטי...
אילמות סלקטיבית אצל ילדים: אבחנה, גורמים וטיפול CBT אינטרנטי לאילמות סלקטיבית https://www.cbteamathome.co.il/ מאת: ד"ר לילך רחמים, יולי 2018 אילמות סלקטיבית מוגדרת כחוסר יכולת עקבית לדבר במצבים חברתיים מסוימים. היא  נובעת מחרדה לדבר עם אחרים ובנוכחות אנשים שנמצאים מחוץ ל"מעגל הביטחון" שבו הילד מרגיש בטוח לדבר. מעגל הביטחון הינו סובייקטיבי ולכל ילד וילדה עם אילמות סלקטיבית יש "כללים" סובייקטיביים ע...
https://www.cbteamathome.co.il/  עוזרים לכל המשפחה להתמודד עם חרדה ומתח תחת איום מתמשך. מאת: ד"ר לילך רחמים מאמר זה מוקדש להורים שחיים באיזורים הנמצאים תחת איום מתמשך. צוות CBTeam at Home וד"ר לילך רחמים מאחלים לכולנו שקט וביטחון.במדינת ישראל אוכלוסייה גדולה של הורים וילדים עוברת טראומה מתמשכת וחוזרת. מאמר זה מוקדש להורים וילדים החווים אירועים טראומטיים חוזרים ומתמשכים ומספק שיטות שהוכחו במחקרים כ...
איך לצלוח בשלום את תחילת שנת הלימודיםלהתמודד עם פחדים וחרדות של ילדים בעזרת הכנה לקראת הימים הראשונים בבית-הספר ובגן ד"ר לילך רחמיםכל הילדים מתרגשים מאוד לקראת פתיחת שנת הלימודים והצעירים יותר, אלו שזו להם השנה הראשונה במסגרת חדשה מגלים התרגשות רבה מאוד המלווה בחששות ולעיתים בחרדת פרידה. חרדת פרידה היא אחת מסוגי החרדות אצל ילדים. היא מאופיינת בחשיבה דאגנית שבמרכזה פחד שדבר מה יפריע לאיחוד מחדש עם ...
      CBT לעזרה עצמית באינטרנט לילדים ומתבגרים עם הפרעות טיקים טיפול CBT בעזרה עצמית לילדים והורים ומתבגרים בגילאי 6-17 אשר מתמודדים עם הפרעות טיקים יתקיים באתר CBTem at Home במסגרת מחקר באישור ועדת האתיקה של ביה"ס לפסיכולוגיה המרכז הבינתחומי הרצליה ובחסות ארגון סינדרום טורט בישראל (אסט"י)  https://www.facebook.com/toret.israel  הטיפול לעזרה עצמית יינתן ללא עלות.  הטיפולים לא ייכללו כל התערבות תרו...
 CBT לעזרה עצמית באינטרנט לבוגרים עם הפרעות טיקים טיפול CBT בעזרה עצמית לבוגרים (גילאי 18+) אשר מתמודדים עם הפרעות טיקים יתקיים באתר CBTeam at Home  במסגרת מחקר באישור ועדת האתיקה של ביה"ס לפסיכולוגיה המרכז הבינתחומי הרצליה ובחסות ארגון סינדרום טורט בישראל (אסט"י)  https://www.facebook.com/toret.israel הטיפול לעזרה עצמית יינתן ללא עלות, לאחר הערכה קלינית ומילוי שאלונים. במסגרת המחקר יושוו תוצאות ה...
כתבו לנו, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
לילך
רחמים
CBTeamAtHome
פסיכולוגיה
גנסין 22
גבעתיים
, גוש דן
ישראל
+ 3 5230383