073-7576833
טיקים אצל ילדים

לנהל את הטיקים אצל ילדים


CBT לעזרה עצמית: יחידות לעבודה עצמאית הכוללות מידע פסיכולוגי, שיטות וכלים, סרטונים, אנימציה, קטעי שמע, דפי מידע ודפי עבודה
CBT לעזרה עצמית בליווי מטפל: פגישת אבחון בקליניקה, תכנית CBT לעזרה עצמית, 2 פגישות עם מטפל מומחה באינטרנט או בקליניקה וליווי שבועי באתר בין הפגישות

"לנהל את הטיקים": ילדים והורים לומדים להשתלט על טיקים אצל ילדים בעזרת CBT באינטרנט

 •  טיקים הם תופעה נפוצה בקרב ילדים ומתבגרים צעירים. לרוב הטיקים הם זמניים וחולפים מעצמם אך אם הם נמשכים למעלה משנה הם מוגדרים כהפרעת טיקים או תסמונת טורט.
 • לחלק מהילדים הטיקים אינם מפריעים ואין צורך בטיפול, אך לעיתים הם עשויים לגרום למצוקה רגשית ולהפריע לתפקוד היום-יומי של הילד/ה.
 • טיקים עשויים לגרום לכאב או לעצבנות וגם לקשיים אחרים כמו קושי להתרכז, קושי להירדם, מבוכה חברתית, ופגיעה בדימוי העצמי. 
 • טיקים הם תנועות (או קולות) הנחוות לרוב כלא רצוניות. אלה הן תנועות קצרות (או קולות), חסרות מטרה, החוזרות על עצמן ומופיעות לסירוגין. לרוב מורגשת לפני הטיק תחושה מציקה (דחף מקדים) שנרגעת באופן זמני לאחר ביצוע הטיק. ישנם טיקים מוטוריים (תנועתיים), למשל, מצמוץ, תנועות ראש או עווית של חלק מהפנים, וישנם טיקים ווקלים (קוליים), כמו כחכוח, נהמה או נשיפה. לחלק מהילדים יש טיקים מורכבים, לדוגמא, התכופפות, סיבוב, נגיעה או חזרה על הברה או מילה.


התכנית CBT באינטרנט "לנהל את הטיקים אצל ילדים" של CBTEAMATHOME מבוססת על הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT) הספציפי לטיקים שנקרא "אימון להיפוך הרגל", הטיפול המומלץ לילדים, מתבגרים ומבוגרים עם טיקים, הפרעות טיקים ותסמונת טורט.

 

התכנית מדריכה הורים וילדים כיצד לנהל את הטיקים, לשלוט בהם בצורה טובה יותר ולהפחית את המצוקה שהטיקים גורמים, בעזרת ידע, שיטות וכלים שמונגשים בצורה ידידותית וחווייתית, מלווים באיורים ותמונות, ומשובצים בקטעי ווידאו ושמע לנוחיותכם.

 

תכנית CBT לעזרה עצמית כוללת

 • 9 יחידות לעזרה עצמית ובהן מידע ושיטות המועברות באמצעות סרטונים, אנימציה, איורים וקטעי שמע
 • שאלונים
 • טבלאות תרגול ומעקב
 • דפי מידע
 • דפי עבודה לילדים והורים 

הירשמו כבר היום ועזרו לילדכם להרגיש טוב.

ההחלטה אם לבחור ב-CBT לעזרה עצמית או בטיפול CBT פנים אל פנים צריכה להתבסס על חומרת המצוקה.

מומלץ לפנות לטיפול פנים אל פנים כאשר:

 • דאגנות יתר, חרדה ופחדים הם קשים ותכופים, גורמים לאובדן תיאבון, ירידה במשקל ולהפרעה בתפקוד. 
 • סימפטומים של חרדה מתמשכים וחמורים באופן המפריע לתפקוד היומיומי, להשתתפות בפעילויות חברתיות או בבית-הספר.
 • חווים שינויים מתמשכים במצב הרוח (עצבנות או עצב), במיוחד אם הם מלווים בפגיעה באכילה או בשינה.

שאלון טיקים להערכה עצמית  

בשאלון הבא שאלות לדוגמא לטיקים וקשיים טיפוסיים שטיקים עשויים לגרום. השאלון אינו מאבחן הפרעת טיקים או תסמונת טורט. גם אם השבתם באופן חיובי על פריט אחד בלבד, הטיק, או הטיקים יכולים להיות חמורים ולהפריע לתפקוד. הדרך הטובה ביותר לאבחן את הבעיה ואת מידת החומרה שלה היא איבחון על-ידי נוירולוג.  


סמנו בבקשה את התשובה שמתארת להערכתכם את הטיקים של ילדכם בצורה הטובה ביותר:
CBT לעזרה עצמית: יחידות לעבודה עצמאית הכוללות מידע פסיכולוגי, שיטות וכלים, סרטונים, אנימציה, קטעי שמע, דפי מידע ודפי עבודה
CBT לעזרה עצמית בליווי מטפל: פגישת אבחון בקליניקה, תכנית CBT לעזרה עצמית, 2 פגישות עם מטפל מומחה באינטרנט או בקליניקה וליווי שבועי באתר בין הפגישות

אתר זה מאובטח בטכנולוגיית SSL ובתקן PCI LEVEL 1

אנו מקבלים סוגים שונים של כרטיסי אשראי
לקבלת מידע או לקביעת פגישת טיפול או התייעצות, מלאו פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם‏

לילך
רחמים
CBTeamAtHome
פסיכולוגיה
גנסין 22
גבעתיים
, גוש דן
ישראל
+972 73 7576833