03-5230383
טיקים אצל ילדים

תוכנית CBT און־ליין "לתפוס את הטיקים"


ערכת CBT מקוונת לעזרה עצמית שבנויה מסדרת יחידות המועברות באמצעות טקסט, סרטוני וידאו, קטעי שמע, ואנימציה, וכוללת מידע פסיכולוגי, שיטות וכלים, ודפי תרגול.
ערכת CBT מקוונת לעזרה עצמית בליווי מטפל. לפני רכישת הערכה, יש לקבוע פגישת אבחון מקוונת או בקליניקה. לאחר הערכה תותאם עבורך תכנית טיפול או ערכת CBT מקוונת לעזרה עצמית בליווי פגישות מקוונות או בקליניקה עם מטפל מומחה וגם ליווי בהתכתבות

"לתפוס את הטיקים": ילדים והורים לומדים להשתלט על טיקים אצל ילדים בעזרת CBT באינטרנט

 •  טיקים הם תופעה נפוצה בקרב ילדים ומתבגרים צעירים. לרוב הטיקים הם זמניים וחולפים מעצמם אך אם הם נמשכים למעלה משנה הם מוגדרים כהפרעת טיקים או תסמונת טורט.
 • לחלק מהילדים הטיקים אינם מפריעים ואין צורך בטיפול, אך לעיתים הם עשויים לגרום למצוקה רגשית ולהפריע לתפקוד היום-יומי של הילד/ה.
 • טיקים עשויים לגרום לכאב או לעצבנות וגם לקשיים אחרים כמו קושי להתרכז, קושי להירדם, מבוכה חברתית, ופגיעה בדימוי העצמי. 
 • טיקים הם תנועות (או קולות) הנחוות לרוב כלא רצוניות. אלה הן תנועות קצרות (או קולות), חסרות מטרה, החוזרות על עצמן ומופיעות לסירוגין. לרוב מורגשת לפני הטיק תחושה מציקה (דחף מקדים) שנרגעת באופן זמני לאחר ביצוע הטיק. ישנם טיקים מוטוריים (תנועתיים), למשל, מצמוץ, תנועות ראש או עווית של חלק מהפנים, וישנם טיקים ווקלים (קוליים), כמו כחכוח, נהמה או נשיפה. לחלק מהילדים יש טיקים מורכבים, לדוגמה, התכופפות, סיבוב, נגיעה או חזרה על הברה או מילה. 
 • התוכנית "לתפוס את הטיקים אצל ילדים" של CBTEAMATHOME מבוססת על הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT) לטיקים (Comprehensive Behavioral Intervention for Tics (CBIT, תוכנית CBT ייחודית אשר יעילותה בהפחתת טיקים נראתה בצורה מובהקת במספר המחקרים הרב ביותר לעומת תוכניות התערבות אחרות. היא נחשבת לתוכנית הטיפול המומלצת (על־פי ההתוויות הטיפוליות של ה American Academy of Neurology) כקו ראשון בטיפול בטיקים.
 • יעילותה של התוכנית "לתפוס את הטיקים" שבאתר זה, גובתה במחקר ונמצאה כיעילה בשיפור תדירות ועוצמת הטיקים של ילדים.
 • באתר CBTEAMATHOMEתכנית CBIT הותאמה לשימוש באינטרנט מתוך מטרה להגביר נגישות ל-CBIT. זאת מכיוון שבארץ ובמדינות אירופה וארה"ב אנשים רבים הסובלים מטיקים אינם מקבלים התערבות זו בשל מכשולים רבים כגון, חוסר ידע מספק ומדוייק על טיקים, קשיי נגישות לאנשי מקצוע מומחים, ומחסור באנשי מקצוע מומחים בשיטות התנהגותיות־קוגניטיביות לטיקים.
 • התוכנית מתאימה לילדים שמתמודדים עם טיקים כרוניים או עם תסמונת טורט. ניתן להשתמש בתכנית כתכנית לעזרה עצמית, לילדים בעזרת הורים (עם ליווי מטפל או ללא ליווי מטפל).   

התוכנית עוזרת לילדים ולהורים לנהל את הטיקים ולהתמודד עם המצוקה שהטיקים גורמים.  

 

תוכנית CBT לעזרה עצמית כוללת14יחידות של הדרכת הורים ושיטות CBT לילדים ולהורים המונגשות בדרך חווייתית ומשחקית, ומועברות באמצעות טקסט מאויר, קטעי וידאו, משחקים, סרטוני אנימציה וקטעי שמע. 

 • שאלונים
 • משחקים
 • טבלאות תרגול ומעקב
 • דפי מידע
 • דפי עבודה לילדים והורים 

איך נרשמים? לקבלת מידע נוסף לגבי רישום וצעדים ראשונים באתר שלנו לחצו על הקישור:  http://bit.ly/2PDLkGL

יש לעבור בדיקות רפואיות, בפרט על ידי נוירולוג לפני הרישום לתוכנית. 

מומלץ לעבור פגישת הערכה שמתבצעת ביישום וידאו או בקליניקה לפני ההרשמה לתוכנית לשם ייעוץ ובדיקת התאמה לתוכנית מקוונת. 

לאחר ההרשמה ניתן להשתמש בתוכנית במשך שלושה חודשים. לאחר תקופה זו יש להירשם שוב לאותה התוכנית באחת משתי הצורות הבאות:
1) להירשם שוב למשך שלושה חודשים בעלות זהה לעלות הרישום הראשוני.
2) להירשם לפרק זמן של חודש על פי המחיר הנקוב באתר.  

 

ההחלטה אם לבחור בתוכנית לעזרה עצמית און־ליין או בטיפול CBT פנים אל פנים צריכה להתבסס על חומרת המצוקה.

יש לפנות לטיפול פנים אל פנים כאשר:

 • טיקים קשים ותכופים הגורמים לפציעה ולכאבים. 
 • הטיקים פוגעים בתפקוד היומיומי ובהשתתפות בפעילויות חברתיות או לימודיות.
 • הטיקים גורמים לשינויים במצב הרוח (עצבנות או עצב) ומלווים בפגיעה באכילה או בשינה.ערכת CBT מקוונת לעזרה עצמית שבנויה מסדרת יחידות המועברות באמצעות טקסט, סרטוני וידאו, קטעי שמע, ואנימציה, וכוללת מידע פסיכולוגי, שיטות וכלים, ודפי תרגול.
ערכת CBT מקוונת לעזרה עצמית בליווי מטפל. לפני רכישת הערכה, יש לקבוע פגישת אבחון מקוונת או בקליניקה. לאחר הערכה תותאם עבורך תכנית טיפול או ערכת CBT מקוונת לעזרה עצמית בליווי פגישות מקוונות או בקליניקה עם מטפל מומחה וגם ליווי בהתכתבות

אתר זה מאובטח בטכנולוגיית SSL ובתקן PCI LEVEL 1

אנו מקבלים סוגים שונים של כרטיסי אשראי
לקבלת מידע או לקביעת פגישת טיפול או התייעצות, מלאו פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם‏

לילך
רחמים
CBTeamAtHome
פסיכולוגיה
גנסין 22
גבעתיים
, גוש דן
ישראל
+ 3 5230383