"ביי ביישנות" תוכנית CBTeam לחרדה חברתית

"ביי ביישנות" תוכנית CBTeam לחרדה חברתית

תוכנית טיפול עצמי לחרדה חברתית בילדים בליווי מטפל/ת אישי/ת. בתוכנית 14 שלבים בהם לומדים ומתאמנים בשיטות CBT בעזרת סרטונים, טקסטים מאוירים, קטעי שמע ומשחקים. המטפל/ת שמלווה אתכם לאורך התוכנית עוקב/ת אחר ההתקדמות שלכם בתוכנית בעזרת שאלונים דיגיטליים ודפי תרגול אינטראקטיביים
התוכנית מתאימה לילדים וילדות בגילאי 7–13, ועוזרת להם להתגבר על חרדה חברתית וביישנות ולשפר את איכות חייהם. הורים לומדים עם הילדים על ביישנות וחרדה ומתאמנים יחד בשיטות שעוזרות לילדים להתגבר על חרדה.הורים מקבלים הזדמנות לדבר עם הילדים ולעבוד יחד על מה שקשה להם, לתמוך בהם ולחזק את הקשר בין הילדים להורים ואת הביטחון העצמי של הילדים. במשך שלושה חודשים, ילדים, ילדות והורים כצוות, מתאמנים בשיטות וכלים שעוזרים לפתח מודעות, ולשנות חשיבה והרגלי התנהגות.
טראומה בפעוטות ובגיל הרך


שאלות נפוצות


למי מיועדת תוכנית CBTeam? 

תוכנית CBTeam נוצרה עבור ילדים בגילאי 7–13 ולהורים. היא מיועדת לעבודה משותפת של ילדים עם הוריהם. 

כמה עולה תוכנית CBTeam?

התוכנית נמשכת שלושה חודשים, 585 שקלים לחודש, סך הכל – 1755 שקלים. לאורך התוכנית תלווה אתכם מטפל/ת אישית בטלפון/ בהתכתבות במייל ובמפגשי זום קצרים. המטפל/ת עוקב/ת אחר ההתקדמות שלכם והעבודה החשובה שאתם עושים בעזרת התוכנית. 

האם יש קשר עם מטפל/ת בזמן השימוש בתוכנית?

כן, בשלושת החודשים שבמהלכם תעבדו עם התוכנית יעמדו לרשותכם שלוש שעות ייעוץ עם פסיכולוג/ית שתלווה אתכם באופן אישי בהתכתבות/בטלפון ובZOOM. אנחנו איתכם לתמוך בכם וללוות אתכם בתהליך החשוב שאתם עושים.

איך אני יכול/ה להיות בטוח/ה שתוכנית זו מתאימה לילד/ה שלי ?

לפעמים יש בעיות שלא מתאימות לתוכנית עזרה עצמית. לפני שמתחילים, עלינו להכיר אתכם יותר כדי לקבוע אם זה הזמן המתאים לעבוד בתוכנית CBTeam. לפני שאתם נרשמים אפשר להתייעץ איתנו. שאלון שישלח אליכם ושיחה טלפונית שבה תשיבו על שאלות, יעזרו לכם לקבל החלטה זו.  אנחנו ממליצים לקבוע פגישת הערכה (אינטייק) שעוזרת לבחור את התוכנית שמתאימה לכם. 

למי התוכנית לא מתאימה?

כשילדים סובלים מסימפטומים חמורים שמפריעים לתפקוד היום־יומי במישור החברתי, המשפחתי והלימודי. כשילדים מרגישים דיכאון וסובלים מקשיי שינה וירידה בתיאבון ובמשקל.  במצבים אלה מומלץ לפנות לטיפול פנים אל פנים.  

האם ילדים יכולים לעבוד עם התוכנית בלי ההורים?

התוכנית CBTeam תוכננה עבור ילדים מגיל שבע ועד גיל ההתבגרות. הורים וילדים עובדים יחד כצוות. להורים יש תפקיד חשוב בליווי הילדים בתוכנית, התמיכה של ההורים והמחויבות שלהם לתהליך תורמים מאוד להצלחה של הילדים ולחווית השותפות. התוכנית נותנת להורים הדרכה מידע ושיטות שעוזרות הן להורים והן לילדים. 

כמה זמן צריך לעבוד עד שרואים שיפור?

תוכנית CBTeam נועדה ללמד את הילד/ה איך לחשוב אחרת, להתנהג אחרת ולהרגיש אחרת, וללמד אותך איך להיות הורה תומך לאורך התהליך הזה. בעוד שמשך התוכנית הוא שלושה חודשים, יש מי שעובד מהר יותר ויש מי שעובד לאט יותר. קצב ההתקדמות שלכם בתוכנית תלוי במחויבות שלכם לעבוד בתוכנית מדי יום ולתרגל את השיטות והכלים.

 

כמה זמן עלינו להקדיש לתוכנית?

הקדישו לכל שלב בתוכנית 45 דקות. בנוסף, הקדישו 20–30  דקות לאימון יום־יומי. כשמתאמנים, משתפרים.

איך נרשמים לתוכנית?