03-5230383
טיפול עצמי ocd

תוכנית CBT און־ליין ל-OCD "מפלצתון האוסידון"


ערכת CBT מקוונת לעזרה עצמית שבנויה מסדרת יחידות המועברות באמצעות טקסט, סרטוני וידאו, קטעי שמע, ואנימציה, וכוללת מידע פסיכולוגי, שיטות וכלים, ודפי תרגול.
ערכת CBT מקוונת לעזרה עצמית בליווי מטפל. לפני רכישת הערכה, יש לקבוע פגישת אבחון מקוונת או בקליניקה. לאחר הערכה תותאם עבורך תכנית טיפול או ערכת CBT מקוונת לעזרה עצמית בליווי פגישות מקוונות או בקליניקה עם מטפל מומחה וגם ליווי בהתכתבות

"להילחם במפלצתון האוסידון": תוכנית CBT און־ליין לילדים שמתמודדים עם טורדנות כפייתית (OCD) 

 • לילדים, מתבגרים ומבוגרים יש לעיתים מחשבות ודאגות מטרידות, שמופיעות וחולפות. מחשבות מטרידות על סכנה, בריאות, ניקיון, הצלחה ואמונות טפלות. למשל, האם נעלתי את הדלת? האם השארתי את התנור דולק? האם העבודה שהגשתי כתובה היטב וללא טעויות? האם רחצתי את הידיים מספיק טוב? ועוד. לעיתים, הם חוזרים ובודקים שוב על מנת להיות בטוחים.
 • אצל ילדים, מתבגרים ומבוגרים שסובלים מטורדנות כפייתית המחשבות "נתקעות" ומשפיעות על מצב הרוח, תפקודי הקשב והריכוז ועל ההתנהגות. מחשבות טורדניות כמו למשל, "מה אם": לא סגרתי את הדלת, לא כיביתי את הגז, נגעתי במשהו מלוכלך, פגעתי במישהו, עשיתי טעות, נהגתי בחוסר אחריות, לא ביצעתי פעולה באופן מושלם או "בדיוק כך, כפי שזה צריך להיות".
 • אצל ילדים שסובלים מטורדנות כפייתית מחשבות מטרידות ודחפים מציקים אינם מניחים, מעוררים מצוקה או אי נוחות ומפריעים בחיי היומיום ועשויים לפגוע בתפקוד הלימודי והחברתי ובאיכות החיים. 
 • טורדנות כפייתית (OCD (obsessive compulsive disorder מאופיינת במחשבות טורדניות (אובססיות), מעוררות חרדה, מצוקה או גועל או תחושת אי נוחות, ובכפייתיות (קומפולסיות)- פעולות שמטרתן להפחית מצוקה רגשית, גועל או תחושת חוסר נוחות. לדוגמא, בדיקות חוזרות, חזרה על מספרי מזל, רחצות חוזרות, דחף לבצע דברים "בדיוק כך" ועוד. 
 • ישנם ילדים שסובלים מהפרעה טורדנית כפייתית (Obsessive Compulsive Disorder-OCD) ואילו אחרים מתמודדים עם מאפיינים של טורדנות כפייתית, כלומר, מחשבות טורדניות ו/או התנהגויות כפייתיות שגורמות למצוקה ברמה כזו או אחרת מבלי לענות לקריטריונים של הפרעה. במילים אחרות, המחשבות המטרידות וההתנהגות הכפייתית מפריעות אך אינן פוגעות משמעותית בתפקודים היומיומיים (למשל, בתחום הלימודי, החברתי והמשפחתי). 
 • התוכנית באתר מתאימה גם לילדים עם אבחנה של OCD, לילדים ללא אבחנה של OCD ולילדים עם מאפיינים של טורדנות כפייתית שלא עונים לכל הקריטריונים של ההפרעה.  

 

התוכנית CBT באינטרנט "להילחם במפלצתון האוסידון" של CBTEAMATHOME מבוססת על  הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT) מסוג "חשיפה ומניעת תגובה", המומלץ ביותר לילדים, מתבגרים ומבוגרים עם טורדנות כפייתית.

התוכנית עוזרת לילדים והורים להתגבר על טורדנות כפייתית.

 

תוכנית CBT לעזרה עצמית כוללת15 יחידות של הדרכת הורים ושיטות CBT לילדים ולהורים המונגשות בדרך חווייתית ומשחקית, ומועברות באמצעות טקסט מאוייר, קטעי וידאו, סרטוני אנימציה וקטעי שמע. 

 • שאלונים
 • טבלאות תרגול ומעקב
 • דפי מידע
 • דפי עבודה לילדים והורים 

 

 

5 שאלות קצרות שיעזרו לכם להעריך בעצמכם האם ילדכם מראה סימנים של טורדנות כפייתית: 

1. האם הוא רוחץ הרבה ידיים או מתרחץ הרבה? 

2. האם הוא בודק דברים פעמים רבות?

3. האם הוא מספר על מחשבה שמטרידה אותו שהוא מתקשה להתפטר ממנה אך הוא אינו מצליח בכך?  

4. האם לוקח לו זמן רב לסיים פעילויות יומיומיות?

5. האם הוא מוטרד מסדר וסימטריה?   

איך נרשמים? לקבלת מידע נוסף לגבי רישום וצעדים ראשונים באתר שלנו לחצו על הקישור:  http://bit.ly/2PDLkGL

יש לעבור הערכה רפואית לפני הרישום לתוכנית על מנת לשלול סיבות רפואיות לסימנים הרגשיים וההתנהגותיים. 

יש לעבור פגישת הערכה שמתבצעת ביישום וידאו או בקליניקה לפני ההרשמה לתוכנית לשם ייעוץ ובדיקת התאמה לתוכנית מקוונת. 

לאחר ההרשמה ניתן להשתמש בתוכנית במשך שלושה חודשים. לאחר תקופה זו יש להירשם שוב לאותה התוכנית באחת משתי הצורות הבאות:
1) להירשם שוב למשך שלושה חודשים בעלות זהה לעלות הרישום הראשוני.
2) להירשם לפרק זמן של חודש על פי המחיר הנקוב באתר.  

 

ההחלטה אם לבחור בתוכנית עזרה עצמית או בטיפול CBT בקליניקה צריכה להתבסס על חומרת המצוקה.

יש לפנות לטיפול בקליניקה כאשר:

 • החרדה קשה וגורמת לאובדן תיאבון, לירידה או לעלייה במשקל. 
 • הסימפטומים מפריעים לתפקוד היומיומי, להשתתפות בפעילויות חברתיות או לימודיות.
 • חווים שינויים מתמשכים במצב הרוח (עצבנות או עצב), במיוחד אם הם מלווים בפגיעה באכילה או בשינה.ערכת CBT מקוונת לעזרה עצמית שבנויה מסדרת יחידות המועברות באמצעות טקסט, סרטוני וידאו, קטעי שמע, ואנימציה, וכוללת מידע פסיכולוגי, שיטות וכלים, ודפי תרגול.
ערכת CBT מקוונת לעזרה עצמית בליווי מטפל. לפני רכישת הערכה, יש לקבוע פגישת אבחון מקוונת או בקליניקה. לאחר הערכה תותאם עבורך תכנית טיפול או ערכת CBT מקוונת לעזרה עצמית בליווי פגישות מקוונות או בקליניקה עם מטפל מומחה וגם ליווי בהתכתבות

אתר זה מאובטח בטכנולוגיית SSL ובתקן PCI LEVEL 1

אנו מקבלים סוגים שונים של כרטיסי אשראי
לקבלת מידע או לקביעת פגישת טיפול או התייעצות, מלאו פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם‏

לילך
רחמים
CBTeamAtHome
פסיכולוגיה
גנסין 22
גבעתיים
, גוש דן
ישראל
+ 3 5230383