מפלצתון האוסידון

מפלצתון האוסידון

תוכנית טיפול CBT ממוחשבת לעבודה עצמית בליווי מטפל/ת אישי/ת. בתוכנית 14 שלבים בהם לומדים ומתאמנים בשיטות CBT בעזרת סרטונים, טקסטים מאוירים, קטעי שמע ומשחקים.
תוכנית הטיפול פותחה עבור ילדים וילדות בגילאי 7–13. הורים לומדים עם הילדים על טורדנות כפייתית (OCD) ומתאמנים יחד בשיטות CBT שעוזרות לילדים להתגבר על טורדנות כפייתית. במשך שלושה חודשים, ילדים, ילדות והורים כצוות, מתאמנים בשיטות וכלים שעוזרים לפתח מודעות, ולשנות חשיבה והרגלי התנהגות. הורים מקבלים הזדמנות לדבר עם הילדים ולעבוד יחד על מה שקשה להם, לתמוך בילדים וכך לחזק את הקשר בין הילדים להורים ואת הביטחון העצמי שלהם. המטפל/ת שמלווה אתכם לאורך התוכנית עוקב/ת אחר ההתקדמות שלכם ועוזר/ת לכם להתמודד ולהשתפר.
חרדות אצל ילדים


שאלות נפוצות


למי מיועדת תוכנית טיפול CBT ממוחשבת לעבודה עצמית בליווי מטפל/ת אישית? 

התוכנית פותחה עבור ילדים בגילאי 7–13 ולהורים. היא מיועדת לעבודה משותפת של ילדים עם הוריהם. 

כמה עולה תוכנית CBT ממוחשבת?

התוכנית נמשכת שלושה חודשים, 585 שקלים לחודש, סך הכל – 1755 שקלים לשלושה חודשי טיפול. לאורך התוכנית מלווה אתכם מטפל/ת אישית בטלפון/ בהתכתבות במייל ובמפגשי זום קצרים. המטפל/ת עוקב/ת אחר ההתקדמות שלכם והעבודה החשובה שאתם עושים בעזרת התוכנית. 

האם יש קשר עם מטפל/ת בזמן השימוש בתוכנית?

כן, בשלושת החודשים שבמהלכם תעבדו עם התוכנית יעמדו לרשותכם שלוש שעות ייעוץ עם פסיכולוג/ית שמלווה אתכם באופן אישי בהתכתבות/בטלפון ובZOOM. אנחנו איתכם לתמוך בכם וללוות אתכם בתהליך החשוב שאתם עושים.

איך אני יכול/ה להיות בטוח/ה שתוכנית זו מתאימה לילד/ה שלי ?

לפעמים יש בעיות שלא מתאימות לתוכנית עזרה עצמית. לפני שמתחילים, עלינו להכיר אתכם יותר כדי לקבוע אם זה הזמן המתאים לעבוד בתוכנית CBT. התייעצו איתנו לפני שאתם נרשמים. שאלון שישלח אליכם ושיחה טלפונית שבה תשיבו על שאלות, יעזרו לכם לקבל החלטה זו.  אנחנו ממליצים לקבוע פגישת הערכה (אינטייק) שעוזרת לבחור את התוכנית שמתאימה לכם. 

למי התוכנית לא מתאימה?

כשילדים סובלים מסימפטומים חמורים שמפריעים לתפקוד היום־יומי במישור החברתי, המשפחתי והלימודי. כשילדים מרגישים דיכאון וסובלים מקשיי שינה וירידה בתיאבון ובמשקל, ומפסיקים לבקר בבית הספר.  במצבים אלה מומלץ לפנות לטיפול פנים אל פנים.  

האם ילדים יכולים לעבוד עם התוכנית בלי ההורים?

תוכנית CBT נוצרה עבור ילדים מגיל שבע ועד גיל ההתבגרות. הורים וילדים עובדים יחד כצוות. להורים יש תפקיד חשוב בליווי הילדים בתוכנית, התמיכה של ההורים והמחויבות שלהם לתהליך תורמים מאוד להצלחה של הילדים ולחווית השותפות. התוכנית נותנת להורים הדרכה מידע ושיטות שעוזרות הן להורים והן לילדים. 

כמה זמן צריך לעבוד עד שרואים שיפור?

תוכנית CBT נועדה ללמד את הילד/ה איך לחשוב אחרת, להתנהג אחרת ולהרגיש אחרת, וללמד אותך איך להיות הורה תומך לאורך התהליך הזה. בעוד שמשך התוכנית הוא שלושה חודשים, יש מי שעובד מהר יותר ויש מי שעובד לאט יותר. קצב ההתקדמות שלכם בתוכנית תלוי במחויבות שלכם לעבוד בתוכנית מדי יום ולתרגל את השיטות והכלים.

 

כמה זמן עלינו להקדיש לתוכנית?

הקדישו לכל שלב בתוכנית 45 דקות. בנוסף, הקדישו 20–30  דקות לאימון יום־יומי. כשמתאמנים, משתפרים.

איך נרשמים לתוכנית?
  • פסיכולוגית קלינית שנעזרת בתוכנית בטיפול בילדים, נוער ומבוגרים
  • כפסיכולוגית קלינית שמטפלת ב-CBT בהפרעות חרדה ו-OCD שמחתי מאד למצוא תוכנית טיפול אינטרנטית בשפה העברית, נגישה וברמה מקצועית גבוהה. בעבודה עם מטופלים, התוכנית מסייעת לי במהלך הטיפול, מאפשרת הנגשה של הטיפול והתכנים והפחתה של רתיעה והתנגדות לטיפול. הסרטונים והקומיקסים חביבים על המטופלים הצעירים (ואף מבוגרים) ומסייעים מאד "לנרמל" את חווייתם. הרמה המקצועית גבוהה והשימוש בטכניקות אינטגרטיבי ונגיש. ניתן באמצעות התוכנית גם לשלב את ההורים. דנה פולק אורן.