073-7576833
טיקים אצל מבוגרים

לנהל את הטיקים אצל מתבגרים ומבוגרים


CBT לעזרה עצמית: יחידות לעבודה עצמאית הכוללות מידע פסיכולוגי, שיטות וכלים, סרטונים, אנימציה, קטעי שמע, דפי מידע ודפי עבודה
CBT לעזרה עצמית בליווי מטפל: פגישת אבחון בקליניקה, תכנית CBT לעזרה עצמית, 2 פגישות עם מטפל מומחה באינטרנט או בקליניקה וליווי שבועי באתר בין הפגישות

"לנהל את הטיקים" אצל מתבגרים ומבוגרים בעזרת CBT באינטרנט

  • טיקים הם תופעה נפוצה בקרב ילדים ומתבגרים צעירים. לרוב הטיקים הם זמניים וחולפים מעצמם אך אם הם נמשכים למעלה משנה הם מוגדרים כהפרעת טיקים או תסמונת טורט.
  • אצל חלק מהאנשים הטיקים נמשכים גם בגיל ההתבגרות ובבגרות. לחלק מהאנשים הטיקים אינם מפריעים ואין צורך בטיפול, אך לעיתים הטיקים עשויים לגרום למצוקה רגשית ולהפריע לתפקוד היום-יומי.
  • טיקים עשויים לגרום לכאב או לעצבנות וגם לקשיים אחרים כמו קושי להתרכז, קושי להירדם, מבוכה חברתית, ופגיעה בדימוי העצמי.
  • טיקים הם תנועות (או קולות) הנחוות לרוב כלא רצוניות. אלה הן תנועות קצרות (או קולות), חסרות מטרה, החוזרות על עצמן ומופיעות לסירוגין. לרוב מורגשת לפני הטיק תחושה מציקה (דחף מקדים) שנרגעת באופן זמני לאחר ביצוע הטיק. ישנם טיקים מוטוריים (תנועתיים), למשל, מצמוץ, תנועות ראש או עווית של חלק מהפנים, וישנם טיקים ווקלים (קוליים), כמו כחכוח, נהמה או נשיפה. לחלק מהאנשים יש טיקים מורכבים, לדוגמא, התכופפות, סיבוב, נגיעה או חזרה על הברה או מילה.

 

התכנית CBT באינטרנט של CBTEAMATHOME "לנהל את הטיקים" מבוססת על הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT), הספציפי לטיקים שנקרא "אימון להיפוך הרגל", הטיפול המומלץ למתבגרים, מבוגרים וילדים עם טיקים, הפרעות טיקים ותסמונת טורט.

 

תכנית CBT לעזרה עצמית כוללת

  • 9 יחידות ובהן מידע ושיטות המועברות באמצעות סרטונים וקטעי שמע
  • שאלונים
  • טבלאות תרגול ומעקב
  • דפי מידע
  • דפי עבודה 


תכנית הCBT לעזרה עצמית באינטרנט מדריכה כיצד לנהל את הטיקים, לשלוט בהם בצורה טובה יותר ולהפחית את המצוקה שהטיקים גורמים. התכנית מקנה ידע, שיטות וכלים שמונגשים בצורה ידידותית וחווייתית, מלווים באיורים ותמונות ומשובצים בקטעי ווידאו ושמע לנוחיותכם.

 

הירשמו כבר היום והתחילו להרגיש טוב.

ההחלטה אם לבחור ב-CBT לעזרה עצמית או בטיפול CBT פנים אל פנים צריכה להתבסס על חומרת המצוקה. אם ישנה מצוקה חריפה ותכופה, אם ישנה פגיעה משמעותית בתפקוד היומיומי. למשל, השתתפות בפעילויות חברתיות או לימודיות, או אם חווים שינויים מתמשכים במצב הרוח (עצבנות או עצב), במיוחד אם הם מלווים בפגיעה באכילה או בשינה, מומלץ לפנות לטיפול פנים אל פנים.

 

שאלון טיקים להערכה עצמית  

בשאלון הבא שאלות לדוגמא לטיקים. השאלון אינו מאבחן הפרעת טיקים או תסמונת טורט אלא מדגים טיקים וקשיים טיפוסיים שטיקים גורמים. גם אם השבת באופן חיובי על פריט אחד בלבד, הטיקים או הטיק יכולים להפריע לתפקוד. הדרך הטובה ביותר לאבחן את הבעיה ואת מידת החומרה שלה היא איבחון על-ידי נוירולוג.   

מהי התשובה שמתארת להערכתך את הטיקים שלך?
CBT לעזרה עצמית: יחידות לעבודה עצמאית הכוללות מידע פסיכולוגי, שיטות וכלים, סרטונים, אנימציה, קטעי שמע, דפי מידע ודפי עבודה
CBT לעזרה עצמית בליווי מטפל: פגישת אבחון בקליניקה, תכנית CBT לעזרה עצמית, 2 פגישות עם מטפל מומחה באינטרנט או בקליניקה וליווי שבועי באתר בין הפגישות

אתר זה מאובטח בטכנולוגיית SSL ובתקן PCI LEVEL 1

אנו מקבלים סוגים שונים של כרטיסי אשראי
לקבלת מידע או לקביעת פגישת טיפול או התייעצות, מלאו פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם‏

לילך
רחמים
CBTeamAtHome
פסיכולוגיה
גנסין 22
גבעתיים
, גוש דן
ישראל
+972 73 7576833