"תופסים את הטיקים" תוכנית CBTeam לטיקים

"תופסים את הטיקים" תוכנית CBTeam לטיקים

תוכנית טיפול עצמי לטיקים במתבגרים בליווי מטפל/ת אישי/ת. בתוכנית 10 שלבים בהם לומדים ומתאמנים בשיטות CBT בעזרת סרטונים, טקסטים מאוירים וקטעי שמע. המטפל/ת שמלווה אתכם לאורך התוכנית עוקב/ת אחר ההתקדמות שלכם בתוכנית בעזרת שאלונים דיגיטליים ודפי תרגול אינטראקטיביים
התוכנית מתאימה למתבגרים ומתבגרות מגיל 14 שסובלים מטיקים.
במשך שלושה חודשים, אתם והתוכנית שלנו כצוות, מתאמנים בשיטות וכלים שעוזרים לפתח מודעות, ולשנות חשיבה והרגלי התנהגות.


שאלות נפוצות


למי מיועדת תוכנית CBTeam? 

תוכנית CBTeam למתבגרים והורים נוצרה עבור נערים ונערות בגילאי 14–18. התוכנית מיועדת לעבודה עצמאית של הנער/ה ומלווה בהדרכה להורים כדי לעזור להורים ללוות ולתמוך בנער/ה בתהליך הלמידה והאימון בתוכנית.   

כמה עולה תוכנית CBTeam?

התוכנית נמשכת שלושה חודשים, 585 שקלים לחודש, סך הכל – 1755 שקלים. לאורך התוכנית תלווה אתכם מטפל/ת אישית בטלפון/ בהתכתבות במייל ובמפגשי זום קצרים. המטפל/ת עוקב/ת אחר ההתקדמות שלכם והעבודה החשובה שאתם עושים בעזרת התוכנית. 

האם יש קשר עם מטפל/ת בזמן השימוש בתוכנית?

כן, בשלושת החודשים שבמהלכם תעבדו עם התוכנית יעמדו לרשותכם שלוש שעות ייעוץ עם פסיכולוג/ית שתלווה אתכם באופן אישי בהתכתבות/בטלפון ובZOOM. אנחנו איתכם לתמוך בכם וללוות אתכם בתהליך החשוב שאתם עושים.

איך אני יכול/ה להיות בטוח/ה שתוכנית זו מתאימה לילד/ה שלי?

לפעמים יש בעיות שלא מתאימות לתוכנית עזרה עצמית. לפני שמתחילים, עלינו להכיר אתכם יותר כדי לקבוע אם זה הזמן המתאים לעבוד בתוכנית CBTeam. לפני שאתם נרשמים אפשר להתייעץ איתנו. שאלון שישלח אליכם ושיחה טלפונית שבה תשיבו על שאלות, יעזרו לכם לקבל החלטה זו.  אנחנו ממליצים לקבוע פגישת הערכה (אינטייק) שעוזרת לבחור את התוכנית שמתאימה לכם. 

למי התוכנית לא מתאימה?

כשנערים ונערות סובלים מסימפטומים חמורים ומתמשכים שמפריעים להם לתפקד בצורה רגילה במישור החברתי, המשפחתי והלימודי, כשהם מרגישים דיכאון וסובלים מקשיי שינה וירידה בתיאבון ובמשקל. במצבים אלה מומלץ לפנות לטיפול פנים אל פנים.  

האם מתבגרים יכולים לעבוד עם התוכנית בלי ההורים?

מתבגרים יכולים להעדיף לעבוד בתוכנית באופן עצמאי. יחד עם זאת, אנו ממליצים בחום להורים להיות מעורבים, שכן המידע והשיטות שניתנים בתוכנית עוזרים הן הורים והן למתבגרים. 

כמה זמן צריך לעבוד עד שרואים שיפור?

 תוכנית CBTeam נועדה ללמד את המתבגרים איך לחשוב אחרת, להתנהג אחרת ולהרגיש אחרת, וללמד את ההורים לתמוך בהם לאורך התהליך הזה. בעוד שמשך התוכנית הוא שלושה חודשים, יש מי שעובד מהר יותר ויש מי שעובד לאט יותר. קצב ההתקדמות שלכם בתוכנית תלוי במחויבות שלכם לעבוד בתוכנית מדי יום ולתרגל את השיטות והכלים.

כמה זמן עלינו להקדיש לתוכנית?

הקדישו לכל שלב בתוכנית 45 דקות. בנוסף, הקדישו 20–30  דקות לאימון יום־יומי. כשמתאמנים, משתפרים.

איך נרשמים? 
  • נער על התוכנית לתפוס את הטיקים
  • היום אחרי שגמרתי את כל התוכנית, אני מרגיש שאני כבר יודע מה לעשות כשיש לי טיקים, ובאופן כללי יש לי ממש הרבה פחות טיקים ואני מרגיש הרבה יותר רגוע גם עם המשפחה שלי והחברים שלי, וכשמגיעים לי טיקים אני פשוט עושה תגובה מתחרה וככה מצליח להרגיע את הטיקים. אני חושב שהתוכנית הזאת זה היה דבר ממש מצוין בשבילי ואני ממש שמח שעשיתי אותה. בזכותה קודם כל היו לי כמה שבועות כיפים עם אבא ואמא שלי... אבל העיקר הוא שבזכותה אני לא מרגיש שהטיקים משתלטים עלי ואין לי מה לעשות עם זה, להיפך אני מרגיש שאני יכול לשלוט על הטיקים, והם כבר ממש לא מפחידים אותי.