CBT בעזרה עצמית אונליין

מהפיכה בתחום הטיפול הפסיכולוגי בישראל: CBT בעזרת תוכנה חכמה (S-CBT) לילדים והורים, מתבגרים ומבוגרים

 

חברות פרטיות, קופות החולים ומוסדות ממשלתיים עוברות בעשורים האחרונים לשירותים דיגיטליים. המדיה הדיגיטלית מאפשרת להזמין תורים, לאסוף מרשמים, תוצאות מעבדה וגם לתת טיפול רפואי ופסיכולוגי. 

 

האם אפשר לקבל טיפול CBT בעזרת תוכנה חכמה? 

עולם של אפשרויות טיפול באינטרנט התפתח ב-15 השנים האחרונות באירופה, אוסטרליה ובארה"ב וכעת גם בישראל בעזרת תוכנות S-CBT של CBTeam at home. האתר CBTeam at home פותח על ידי ד"ר לילך רחמים, פסיכולוגית קלינית מדריכה ופסיכולוגית רפואית.  בעלת וותק של 25 שנות ניסיון במחקר וטיפול פסיכולוגי. תוכנות S-CBT עוזרות לילדים והורים, מתבגרים ומבוגרים, להתגבר על קשיים רגשיים, להתגבר על סטיגמות ועלויות ולהגביר נגישות לטיפול קוגניטיבי־התנהגותי (Cognitive Behavioral Therapy- CBT). מדובר במהפכה בתחום הטיפול הפסיכולוגי. 

 

הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי מתנהל בתוך חדר שבו המטפל והמטופל יושבים פנים אל פנים. 

לצד היתרונות הרבים בטיפול פנים אל פנים ישנם חסרונות שלקוחות וספקי השירות כגון קופות החולים אינם מצליחים לגשר עליהם:

  1. פונים רבים באופן טבעי אינם יודעים למי לפנות ומתקשים להגיע למומחים בטיפול בבעיה שעמה הם מתמודדים.
  2. טיפול פסיכולוגי באופן פרטי יקר, ותורי ההמתנה למרפאות הציבוריות ארוכים מאוד. 

הסקרים מראים ש 50 אחוז מהאנשים הבוגרים שזקוקים לטיפול פסיכולוגי לא מגיעים אליו בגלל העלויות, המרחק, התורים ומחסור במטפלים מומחים.

 

ומה לגבי הילדים והמתבגרים?

ילדים רבים מתמודדים עם חרדה, טיקים ו טורדנות כפייתית (OCD). אבל הסקרים מראים ש 80 אחוז מהילדים שזקוקים לטיפול פסיכולוגי לא מקבלים טיפול. חלק גדול מהילדים סובלים ממצוקה קלה עד בינונית ש S-CBT יכולה להקל עליה באופן מיידי וחסכוני. באתר CBTeam at home תמצאו גם מאמרים וידע מקצועי ואמין להורים ולקהל הרחב שניתן ללא עלות.

  

אבל, 25 אחוז מהבעיות ניתנות לפתרונות בעזרת S-CBT. חשוב להדגיש שמדובר בטיפול CBT, שהוא מטבעו טיפול מובנה וקצר מועד ולכן קל יותר להעביר אותו באופן דיגיטלי.  

אם הייתם נפגשים עם פסיכולוגית, הפסיכולוגית הייתה מסבירה לכם על הבעיה ומלמדת אתכם שיטות שעוזרות להרגיש יותר טוב. את כל זה אפשר לעשות בעזרת תוכנת טיפול חכמה (S-CBT) שצוות המומחים שלנו יצר עבורכם. ללא תורי המתנה, פקקים והוצאות כספיות מכבידות. שיטות טיפול CBT מועברות בסרטונים, קטעי שמע ואנימציה, טפסים ושאלונים דיגיטליים וטקסטים מאוירים.
מחקרים רבים הראו ש  S-CBT עוזרת כמו טיפול פנים אל פנים. אבל היתרון שלנו הוא שאצלנו יש גם ליווי עם מטפלת אישית שנפגשת אתכם אונליין. עם תוכנות הטיפול החכמות (S-CBT)  אתם מתאמנים בשיטות שעוזרות לנהל את המחשבות, הרגשות והתגובות ולהרגיש יותר טוב.  
 

למי מתאים S-CBT?

  1. לילדים ומתבגרים (בעזרת ההורים) עם חרדות ופחדים, חרדה חברתית, טורדנות כפייתית (OCD), טיקים ותסמונת טורט. 
  2. למבוגרים מעל גיל 18 עם חרדה, דאגות ומצבי רוח, OCD, הפרעות טיקים ותסמונת טורט, חרדה חברתית ודימוי עצמי נמוך, התקפי פאניקה/חרדה.
  3.  למי שעוצמת הסימפטומים שלו/ה היא קלה עד בינונית. 

 למי  S-CBT לא מתאים?

  1. למי שסובל מדיכאון קליני וחשיבה אובדנית.
  2. למי שהבעיה מפריעה בצורה משמעותית לתפקוד בחיי היומיום ונחשבת לבעיה ברמת חומרה גבוהה שמפריעה לתפקוד היומיומי, החברתי, התעסוקתי והאקדמי.
  3. מי שהמדיה הדיגיטלית לא מתאימה לו/ה.
  4. מי שאין לו/ה משמעת עצמית לעבוד ולתרגל.
  
בהתאם לניסיון הקליני ולמחקרים, אנשים רבים יכולים להיעזר מאוד ב S-CBT בפרט, כשהוא מלווה על ידי מטפלת אישית. 

 

לפני שנרשמים לתוכנית ורוכשים אותה, יש לערוך אינטייק (אבחון) כדי לעזור לכם לבחור את הטיפול המתאים לכם ולבדוק אם S-CBT יכולה לעזור לבעיה שלכם. באבחון המטפל משיקולים קליניים עשוי לא להמליץ על S-CBT. אנו מייעצים לפנות לפסיכולוג פנים אל פנים אם את/ה או הילד/ה שלך סובלים מקשיים כמו דיכאון או חרדה שפוגעת משמעותית בתפקוד. לכן, ישנה חשיבות גבוהה וערך מוסף להערכה פנים אל פנים של מטפל מנוסה. 

 

נגישות וסודיות

בעזרת האתר וצוות המטפלים של CBTeam at home הטיפול נגיש מכל מקום ובכל זמן. S-CBT חסכונית באופן משמעותי לעומת טיפול פנים אל פנים (עלות של טיפול פרטי פנים אל פנים נעה בין 5000 ל-6000 שקלים). הנגישות נובעת לא רק מהפחתה מהפכנית של המחיר, אלא גם מהעובדה שאפשר לגלוש לאתר בכל שעה משעות היום והלילה ומכל מקום. בדרך זו S-CBT מגיע לאנשים שבלעדיה לא יכולים היו להיעזר בטיפול לבעיה שמקשה עליהם. האתר שומר על הפרטיות שלכם ומאובטח ברמות אבטחה גבוהות.

 

בכל מקום ובכל זמן שנוח לכם אנחנו כאן בשבילכם. פנו כבר היום ל-CBTeam at home והתחילו להרגיש טוב.   

תוכלו להשאיר גם פרטים ונחזור אליכם בהקדם בטלפון 03-5230383 או שילחו הודעה ל- cbteamathome@gmail.com